Ubytování v krásném prostředí venkovských chalup

Vítáme Vás v Broumovském výběžku, který je centrem klidu a pohody. Odkud můžete poznávat krásy Adršpašsko-teplických skal, Krkonoš a významné památky v čele s Benediktinským klášterem v centru Broumova. Všechny fotografie jsou reálné, z našich chalup a venkova, kde všechno zkrášlujeme pro Vaše pohodlí a příjemné chvíle. Jistě už se těšíte, až si zatopíte v krbových kamnech, půjdete na procházku nebo začnete poznávat krásy broumovska. Chalupy jsou udržované v původním stylu a jsou dostupné celoročně.

Broumovsko je místem, které vám brzy "přiroste k srdci" a kam se budete rádi vracet. Není to ráj na zemi, ale velmi se mu podobá ...

Adršpach je nablízku

Adršpašské skalní město je menší částí Adršpašsko-teplických skal, které jsou tvořeny kvádrovými pískovci. Spolu s Teplickými skalami tvoří největší celistvé skalní město ve střední Evropě. Skalní město je zpřístupněno značeným prohlídkovým okruhem, který lze projít individuálně nebo za doprovodu místního průvodce.

Po horním jezírku nad Velkým vodopádem se můžete projet na pramici, na dolním jezírku v bývalé pískovně Vám půjčí lodičku. Adršpašské skály nabízí také množství terénů pro skalní lezení různých obtížností. Mezi známé útvary skalního města patří Milenci, Starosta a Starostová, Džbán, Homole cukru, Sloní náměstí a mnoho dalších. 

Broumovský klášter ještě blíže

Benediktinské opatství sv. Václava je impozantním komplexem, který leží v historické části Broumova. Klášter byl založen ve 13. století mnichy řádu sv. Benedikta, který je nejstarším mnišským řádem západního křesťanství. Přijďte se podívat na jedinečné místo i artefakty. Nahlédněte do tajů Turínského plátna, Vambereckých mumií nebo Relikvijáře sv. Prokopa. Zavítejte také do Klášterní Zahrady, unikátního prostoru s vlastní neopakovatelnou atmosférou. Pro veřejnost byla zpřístupněna v roce 2006 a od té doby slouží pro kulturní i sportovní akce a jako místo pro možnost trávení volného času a setkávání lidí. Místní lidé ji vyhledávají pro klidný odpočinek v přírodě uprostřed města.