Nadcházející akce na Broumovsku

Baví vás jedinečné kulturní zážitky? Rádi si vyrazíte na procházku nebo vyjížďku na kole? Anebo chcete poznávat historii? Letní Broumovsko nabízí program pro každého z vás a samozřejmě i pro vaše děti. Stačí si jen vybrat...

Pravidelné akce na Broumovsku

Pro aktivní návštěvníky nabízí region Broumovska v okolí Adršpašsko-teplických skal a celého Broumovského výběžku značné množství přírodních, historických i kulturních aktivit po celý rok.

Festivaly
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují

Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují je soutěžní přehlídka profesionálních a amatérských filmů s horolezeckou a jinou sportovní tematikou. 

Pro návštěvníky je připraveno každý rok kolem 40 filmů, výstavy fotografií, besedy, přednášky a diashow s horolezeckými osobnostmi. 

Dále je pro diváky připraven sportovní a hudební doprovodný program – koncerty kapel na místním fotbalovém hřišti, venkovní projekce filmů, závody v lezení, běh Teplickými skalami a různé sportovní soutěže (Slick line Věšák, lezení spáry, lezení naslepo atd.)


Posláním Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu je především rozvoj horské kinematografie. V promítaných filmech ukazuje divákům příběhy jiných lidí, jejich sportovní výkony a jejich život v přírodě.

 

Více o horolezeckém festivalu ZDE.

Broumovská kytara

Festival soutěžního charakteru má za cíl, dát příležitost začínajícím kapelám zviditelnit se na české hudební scéně. Tedy každý ročník předchází výběrové kolo (hlásí se kapely z ČR a SR a každoročně počet přihlášek přesahuje více jak 200 kapel). Pro finalisty a výherce soutěže je zajištěna přímá účast na největším festivalu v republice Rock For People. Za což organizátorům RFP děkujeme!

 

Více o festivalu Broumovská kytara ZDE.

Jiráskův Hronov - festival amatérského divadla

Jiráskův Hronov je mezinárodní festival amatérského divadla. Název nese podle místního rodáka, spisovatele Aloise Jiráska. Divadelní festival Jiráskův Hronov je skutečný unikát. Byl založen v roce 1931 v Hronově, kde se konal jeho první ročník na oslavu osmdesátých narozenin Aloise Jiráska. Festival od té doby existuje nepřetržitě a je nejdéle trvajícím amatérským festivalem v Evropě. Za osmdesát jedna let své existence se Jiráskův Hronov stal celostátní přehlídkou, na které se představují všechny divadelní žánry. Jsou zde k vidění inscenace klasické činohry, experimentálního a studentského divadla i malých jevištních forem. Vystupují tu loutkoherci, diváci si tu najdou představení tanečního a pohybového divadla i hry pro děti. Pro ochotnické divadelníky je účast na Jiráskově Hronově prestižní záležitostí. Koná se většinou na začátku srpna.

 

Více o festivalu Jiráskův Hronov ZDE.

Hudební festival Za poklady Broumovska

Krásy Broumovska začíná objevovat čím dál tím víc lidí, kteří sem nejezdí jen za odpočinkem a turistikou, ale také za kulturou. Už desátým rokem směřují milovníci hudby, hudebníci zvučných jmen i mladí talentovaní umělci do zdejších unikátních barokních kostelů, aby se stali součástí hudebního festivalu Za poklady Broumovska. 

Festival se koná během deseti letních sobot, v deseti kostelích tzv. broumovské skupiny. Během deseti let už se stal neoddělitelnou součástí kulturní nabídky broumovského regionu a Královéhradeckého kraje a našel si pevné místo mezi návštěvníky a posluchači z celé České republiky.  

Vysoká profesionalita a nasazení všech, kteří se podílejí na jeho přípravě a realizaci, zajišťují jeho úspěšný průběh a naplnění cílů, které má od roku 2008 pevně stanovené. To vše zaručuje, že se každý z deseti sobotních podvečerů stane pro posluchače, účinkující i pořadatele nezapomenutelným hudebním zážitkem.

 

Více o festivalu Za poklady ZDE.

Filmový festival JEDEN SVĚT POLICE NAD METUJÍ

Police zůstává zdaleka nejmenším z 33 zapojených měst, přesto se chlubí, vzhledem k přepočtu obyvatel, druhou nejvyšší návštěvností. Letos si do kina našlo cestu opět víc diváků. I přes slunečné počasí a dubnový termín jsme napočítali téměř 850 vstupů (nebýt rekonstrukce kina, proběhl by festival v polovině března jako každý rok – vysvětlení pro všechny, kteří se divili), prodalo se více než 60 permanentek, jejichž majitelé zhlédli v kině většinou alespoň čtyři filmy.

Promítli jsme 13 dokumentů v celkovém rozsahu téměř 20 hodin. Proběhlo 11 pofilmových debat s režiséry nebo odborníky, na pódiu jsme přivítali 17 hostů a po skypu diskutovali s dalšími čtyřmi. Je malý zázrak, že pozvaní dorazili v plném počtu, dubnový termín je posledním možným datem a mnozí měli za sebou už náročné měsíční tažení regionálními městy. Výborné ohlasy minulých ročníků nám, zdá se, zajišťují, že hosté ochotně přijíždějí i přes úsměvnou velikost města a problematickou vzdálenost od Prahy i Brna.

Více o festivalu Jeden Svět ZDE.

Sportovní akce
Závody psích spřežení na Janovičkách u Broumova

Více informací ZDE.

Závody horských kol
Dřevorubec roku

Více informací ZDE.