top of page

Nadcházející akce na Broumovsku

Baví vás jedinečné kulturní zážitky? Rádi si vyrazíte na procházku nebo vyjížďku na kole? Anebo chcete poznávat historii? Letní Broumovsko nabízí program pro každého z vás a samozřejmě i pro vaše děti. Stačí si jen vybrat...

Pravidelné akce na Broumovsku

Pro aktivní návštěvníky nabízí region Broumovska v okolí Adršpašsko-teplických skal a celého Broumovského výběžku značné množství přírodních, historických i kulturních aktivit po celý rok.

Festivaly
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují

Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují je soutěžní přehlídka profesionálních a amatérských filmů s horolezeckou a jinou sportovní tematikou. 

Pro návštěvníky je připraveno každý rok kolem 40 filmů, výstavy fotografií, besedy, přednášky a diashow s horolezeckými osobnostmi. 

Dále je pro diváky připraven sportovní a hudební doprovodný program – koncerty kapel na místním fotbalovém hřišti, venkovní projekce filmů, závody v lezení, běh Teplickými skalami a různé sportovní soutěže (Slick line Věšák, lezení spáry, lezení naslepo atd.)


Posláním Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu je především rozvoj horské kinematografie. V promítaných filmech ukazuje divákům příběhy jiných lidí, jejich sportovní výkony a jejich život v přírodě.

 

Více o horolezeckém festivalu ZDE.

Broumovská kytara

Festival soutěžního charakteru má za cíl, dát příležitost začínajícím kapelám zviditelnit se na české hudební scéně. Tedy každý ročník předchází výběrové kolo (hlásí se kapely z ČR a SR a každoročně počet přihlášek přesahuje více jak 200 kapel). Pro finalisty a výherce soutěže je zajištěna přímá účast na největším festivalu v republice Rock For People. Za což organizátorům RFP děkujeme!

 

Více o festivalu Broumovská kytara ZDE.

Jiráskův Hronov - festival amatérského divadla

Jiráskův Hronov je mezinárodní festival amatérského divadla. Název nese podle místního rodáka, spisovatele Aloise Jiráska. Divadelní festival Jiráskův Hronov je skutečný unikát. Byl založen v roce 1931 v Hronově, kde se konal jeho první ročník na oslavu osmdesátých narozenin Aloise Jiráska. Festival od té doby existuje nepřetržitě a je nejdéle trvajícím amatérským festivalem v Evropě. Za osmdesát jedna let své existence se Jiráskův Hronov stal celostátní přehlídkou, na které se představují všechny divadelní žánry. Jsou zde k vidění inscenace klasické činohry, experimentálního a studentského divadla i malých jevištních forem. Vystupují tu loutkoherci, diváci si tu najdou představení tanečního a pohybového divadla i hry pro děti. Pro ochotnické divadelníky je účast na Jiráskově Hronově prestižní záležitostí. Koná se většinou na začátku srpna.

 

Více o festivalu Jiráskův Hronov ZDE.

Hudební festival Za poklady Broumovska

Krásy Broumovska začíná objevovat čím dál tím víc lidí, kteří sem nejezdí jen za odpočinkem a turistikou, ale také za kulturou. Už desátým rokem směřují milovníci hudby, hudebníci zvučných jmen i mladí talentovaní umělci do zdejších unikátních barokních kostelů, aby se stali součástí hudebního festivalu Za poklady Broumovska. 

Festival se koná během deseti letních sobot, v deseti kostelích tzv. broumovské skupiny. Během deseti let už se stal neoddělitelnou součástí kulturní nabídky broumovského regionu a Královéhradeckého kraje a našel si pevné místo mezi návštěvníky a posluchači z celé České republiky.  

Vysoká profesionalita a nasazení všech, kteří se podílejí na jeho přípravě a realizaci, zajišťují jeho úspěšný průběh a naplnění cílů, které má od roku 2008 pevně stanovené. To vše zaručuje, že se každý z deseti sobotních podvečerů stane pro posluchače, účinkující i pořadatele nezapomenutelným hudebním zážitkem.

 

Více o festivalu Za poklady ZDE.

Filmový festival JEDEN SVĚT POLICE NAD METUJÍ

Police zůstává zdaleka nejmenším z 33 zapojených měst, přesto se chlubí, vzhledem k přepočtu obyvatel, druhou nejvyšší návštěvností. Letos si do kina našlo cestu opět víc diváků. I přes slunečné počasí a dubnový termín jsme napočítali téměř 850 vstupů (nebýt rekonstrukce kina, proběhl by festival v polovině března jako každý rok – vysvětlení pro všechny, kteří se divili), prodalo se více než 60 permanentek, jejichž majitelé zhlédli v kině většinou alespoň čtyři filmy.

Promítli jsme 13 dokumentů v celkovém rozsahu téměř 20 hodin. Proběhlo 11 pofilmových debat s režiséry nebo odborníky, na pódiu jsme přivítali 17 hostů a po skypu diskutovali s dalšími čtyřmi. Je malý zázrak, že pozvaní dorazili v plném počtu, dubnový termín je posledním možným datem a mnozí měli za sebou už náročné měsíční tažení regionálními městy. Výborné ohlasy minulých ročníků nám, zdá se, zajišťují, že hosté ochotně přijíždějí i přes úsměvnou velikost města a problematickou vzdálenost od Prahy i Brna.

Více o festivalu Jeden Svět ZDE.

Sportovní akce
Závody psích spřežení na Janovičkách u Broumova

Více informací ZDE.

Závody horských kol
Dřevorubec roku

Více informací ZDE.

bottom of page